Ziraat Bankası Trafik Sigortası Ücreti

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Ücreti
8 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Son zamanlarda araç kullanan ve zorunlu olarak araç sigortası yaptırmak isteyen araç kullanıcılarının karşısına, sigorta firmaları tarafından fazlası ile yüksek rakamlar çıkarılmaktadır. Sigorta firmalarında araç kullanıcılarının karşısına çıkan fazlası ile yüksek olan bu rakamlar yüzünden, araç kullanıcıların da daha uygun fiyata sigorta yaptırabilecekleri farklı kurum arama durumları da oldukça fazla artmıştır. Bu durumlar karşında, araç kullanıcılarına hem uygun fiyatlı hem de güvenilir bir trafik sigortası hizmeti sunan ve araç kullanıcıları arasında da oldukça fazla bir şekilde tercih edilen kurum, Ziraat Bankası olmuştur. Ziraat Bankası trafik sigortası ile araç kullanıcıları diğer sigorta firmalarına oranla düşük fiyatlı ve kaliteli sigortalama işlemlerini yapabilmektedir.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Araç kullanıcıları tarafından merak edilen bir diğer konu da Ziraat Bankası trafik sigortası ne kadardır konusudur. Ziraat Bankası ‘nın bir diğer kurumu olan Ziraat Sigorta bankacılık alanında olduğu gibi, trafik sigortası işlemlerinde de devlet desteğini her zaman arkasında tutan ve devletin resmi bir bankası olduğu için gerçekleştirdiği tüm işlerde bu sebep ile her zaman olduğu gibi müşterilerine en uygun ve en kaliteli hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Yapılacak olan her sigorta işleminde her bir aracın ayrı ayrı durumlarına göre sigorta primleri hesaplanacak ve bu sigorta primlerinin ödenmesi talep edilecektir.

Ziraat Bankası trafik sigortası için başvuru yapacak olan araç sahiplerinin farkında olması gereken birkaç durum söz konusudur. Özellikle son zamanlarda farklı sosyal medya kanalları aracılığı ile, kamu kurumlarına bağlı olarak çalışan sigorta şirketlerinin yüzde yirmi beşlere kadar trafik sigortası indirimi yaptığı anlatılan yalan haberler etrafa salınmaktadır. Farkında olunmalıdır ki, Ziraat Bankası trafik sigortası için böyle bir kampanya ya da indirim söz konusu olmamaktadır. Araçlar için yapılacak Ziraat Bankası trafik sigortası işlemleri için yaptığımız araştırmalarda vardığımız sonuç, bankalar aracılığı ile ya da firmalar aracılığı ile yapılacak trafik sigortası işlemlerinde en düşük ödenecek tutar 600 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmıştır ve bu fiyattan daha düşük bir fiyatta bir sigortalama işlemi yapılması ise söz konusu değildir. En uygun fiyat ile Ziraat Bankası trafik sigortası yapmaktadır bu fiyatta yukarıda belirtildiği gibi 600 Türk Lirasıdır.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Hangi Durumları Kapsamaktadır?

Eğer Ziraat Bankası trafik sigortası yaptırmak ister iseniz, yaptıracağınız bu trafik sigortası işlemlerine dahil olan durumlardan biri, herhangi bir trafik kazası geçirmeniz sonucunda yine herhangi bir şahsa zarar gelmesi durumunda aracınızın maddi hasarını ve zarar gelen kişi ya da kişilerin tedavi masrafları dahil olmak üzere tüm masrafları trafik sigortası kapsamaktadır. Bunun ile birlikte Ziraat Bankası trafik sigortası için bilinmesi gereken en temel durum ise trafik sigortasının ülkemizde zorunlu hale getirildiğidir. Ülkemizdeki araç kullanımına açık yollarda, Trafik Kanunu ‘na bağlı olarak araçların trafik sigortasının yapılması zorunlu hale gelmiştir. Trafik sigortası bulunmayan araçlar ise belli bir bedel olarak para cezası ödemektedir.

Şayet ki Ziraat Sigorta aracılığı ile otomobillerinize gerekli görülen zorunlu trafik sigortasını yaptırmış ve herhangi bir kaza ya da hasar durumuyla karşı karşıya kaldığınızda, direkt olarak 0850 222 97 00 telefon numarasını aramanız trafik sigortanızın işleme geçirilmesi ve masraflarınızın karşılanması anında sağlanacaktır. Bu telefon numarası arandığı zaman trafik sigortasını yaptıran araç sahibine, araç sahibi olup olmadığını doğrulamak amaçlı bir kaç tane soru sorulacaktır. Bu sorular aşağıdaki gibidir;

– Poliçe numaranız nedir?

– Aracın hasar yeri nedir?

– Aracın hasar aldığı tarih nedir?

– Trafik sigortası olan ve mağdur durumda olan araç kullanıcılarının isim ve soy isimleri nedir?

– Aracın tahmini olarak kaç Türk Lirası tutarında hasar almıştır?

– Ekspertiz raporunu oluşturmak adına, trafik sigortasını yaptıran araç sahibinin ev ya da işyeri adresi ve telefon numarası nedir?

Telefon aracılığı ile sorulan bu soruların cevapları Ziraat Bankası trafik sigortası müşteri temsilcinize aktarıldığı anda, gerekli olan işlemlere hiç vakit kaybedilmeden başlanacaktır.

ziraat bankası trafik sigortası

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Zorunlu olan bu sigorta türü işlemleri için kesin ve tam olarak bir fiyat verilmesi maalesef ki mümkün olmamaktadır. Ziraat Bankası trafik sigortasında da farklı kurumlarda yaptıracağınız zorunlu olan trafik sigortalarında da araç kullanıcılarının araç modelleri ve araç yaşları göz önüne alınarak görüştüğünüz kurumun yetkili kişileri tarafınca bilginize sunulacaktır. Trafik sigortanızın tam olarak fiyatı görüştüğünüz kurumun yetkileri kişilerince sizlere aktarıldığı zaman, bu zorunlu sigorta türünün tutarını anlaştığınız kuruma peşin olarak ödemeniz gerekmektedir. Şu da göz önünde bulundurulmalıdır ki, araç sahibi üzerine ilk defa bir araç kaydı yaptırmış ve ilk defa trafik sigortası yaptırıyor ise bu araç sahiplerine karşı bazı zamanlarda taksit yaptırma imkanı sunulmaktadır.

Ziraat Sigorta kurumu, ancak yılın farklı zamanlarında ilk defa araç kaydı yaptırmış ve ilk defa trafik sigortası yaptıran araç kullanıcılarına bu destek kampanyalarını sunmuştur. Bu sebepten ötürü 12 ayın her zamanında bu şekilde bir kampanyadan faydalanmak mümkün değildir. Ancak şu da bilinmelidir ki, Ziraat Bankası trafik sigortası kapsamında bu hizmetlerden yararlanan araç kullanıcıları adına sadece trafik kazası ve bu kazalarda meydana gelen yaralanma olayların da değil, aracın kendinden kaynaklı oluşmuş olan arızalarında da masrafları karşılamaktadır. Ziraat Bankası trafik sigortası dahilinde kendi müşterilerine ek olarak diğer kurumlardan farklı bir şekilde şu hizmetleri de sunmaktadır;

– Aracın yardım hizmetleri,

– Kişisel kaza ve koltuk sigortası,

– Mali sorumluluk sigortası,

– Eğitim destekli sigortalar.

Ziraat Bankası trafik sigortası yaptıran müşterilerine bu imkanları ek olarak sunmuştur. Bu imkanlardan özellikle bilinmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Kişisel kaza ve koltuk sigortası çoğunlukla uzun mesafe ya da kısa mesafeli yolcuklar yapan ve müşteri taşıyan otobüs firmalarının yaptırdığı bir sigorta türüdür. Ancak kişisel kaza ve koltuk sigortası otobüs firmalarında o otobüste bulunan her koltuğu kapsarken, otomobillerde ise bu sigorta sadece şoförü kapsamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git