Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Kampanyası
6 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Nedir?

Ziraat bankası öğrenci kredisi birçok öğrencinin para ve eğitim ihtiyacını karşılayabilen ve öğrenciye çeşitli alternatif imkanları sunan bir kredi türüdür. Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte eğitimin ilerlemesi ve teknolojik imkanların daha gelişmesi aileleri ekonomik olarak zorlamaya başladı. Vakıf okullarının ücretleri öğrenimi daha fazla zorlaştırdığı için ziraat bankası öğrenci kredisi aile ve öğrencilerin gözünde ön plana çıkmayı başardı. Bankaya eğitim veya öğrenci kredisi olarak başvurduğunuzda sahip olduğunuz mal varlıkları ve kişisel bilgileriniz ailenizin ekonomik durumu değerlendirmeye alınarak size uygun çeşitli faiz oranları ile talep etmiş olduğunuz kredi bedelleri sunulur. Bu durumda en fazla dikkat etmeniz gereken şey toplam çekeceğiniz miktar ve geri ödeme başladığında ödeyeceğiniz faiz miktarıdır. Aldığınız kredi size aylık maaş olarak yansıtılır. Bu şekilde harcamalarınızı daha kontrollü yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisini Kimler Alabilir?

Ziraat bankası öğrenci kredisi başvuru yapan herkese gereken kriterleri sağladığı takdirde onaylanarak çıkarılır. Geri ödeme planı oluşturularak mezuniyet sonrası aylık kesinti veya çeşitli ödeme şekilleri banka kayıtlarında geçtiği için kredi talebinde herhangi bir olumsuz değerlendirme söz konusu olmaz. Tek risk diğer bankalardan kredi çekmiş olmanız ve büyük bir borç ile karşı karşıya kalarak çeşitli bankaların sizi kara listesine alması ve kredi notunuzu düşürmesi olabilir. Bu gibi durumlarda ziraat bankası öğrenci krediskampanyasına başvurmadan önce banka ile görüşerek borcunuzu yapılandırma teklifi yapabilir veya ödemelerinizi kontrol altına alarak kredi notunuzu yükseltmeye çalışabilirsiniz. Aksi takdirde bankaların kara listeye karşı farklı uygulamaları olduğu için kredi alacağınız başka bir banka sisteminde de bu görüntülenebilir ve size olumsuz bir geri dönüş yapılabilir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisini Almadan Önce Hesap Açmam Gerekir Mi?

Ziraat bankası öğrenci kredisi başvurusu yapmadan önce herhangi bir hesap açtırmanıza gerek yoktur. Ziraat bankası öğrenci kredisi için başvuru yaptığınızda banka sizinle gereken ödeme şartlarını görüşerek tarafınıza sözleşme imzalatır. Bu sözleşmeyi iyice okuyarak ve başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayıp hesap kartı çıkarabilmek için gerekli işlemleri başlatmanız gerekir. İlk kez başvuru yapıyorsanız bankanın yoğunluğuna göre biraz beklemeniz halinde bilgileriniz sisteme girilip kartınız tarafınıza iade edilebilir. Bu kart genç kart olarak bilindiği için hem banka kartı hem kredi kartı olarak da kullanılabilir. Bunun için kredi kartınızın internet alışverişini ve online alışveriş türlerini banka yetkilisi tarafından açılması talebinde bulunabilirsiniz. Bankaya vermiş olduğunuz kişisel bilgiler içerisinde yer alan telefon numaranıza banka tarafından kısa mesaj ile bilgilendirme sağlanır ve sonrasında sizin internet ortamında alışveriş yapabilmeniz için gereken şifre telefonunuza gönderilir ve siz onayladıktan sonra da işlem tamamlanmış olur. Hesap kartının açılabilmesi için de günlük limit işlemleriniz ve avans çekim miktarınızın belirlenmesi gerekir. Bütün bu işlemler belli olduktan sonra kartınız hazır bir şekilde tarafınıza imza karşılığında teslim edilir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Ne Zaman Maaş Olarak Bağlanır?

Ziraat bankası öğrenci kredisi kimlik numaranızın son rakamına göre ayın belirlenmiş olan gününde otomatik olarak banka tarafından hesabınıza yatırılır. Mesai dışı yatırma işlemlerinde ise banka işlem yapamadığı için para bir sonraki mesai saatinde hesabınıza aktarılır. Her ay yatan ücret sizin toplam çekmiş olduğunuz kredi miktarının vadesine göre hesaplanarak belirlenen ayın gününde yatırılır. Hesabınıza yatan para size yetmediğinde ise yine nakit veya taksitli avans, bankanın genç kartlılara özel olarak uyguladığı harçlık avans gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Ziraat bankası öğrenci kredisi okulların tatil olduğu dönemlerde kesintiye uğramadan hesabınıza yatmaya devam eder. Disiplin suçu veya yüz kızartıcı suçlar kapsamında suç işlemediğiniz sürece ve banka siciliniz temiz olduğu sürece öğrenim krediniz her ay sorunsuz olarak hesabınıza yatırılır. Bu kolaylığı sağlayan bankanın çeşitli kampanya ve uygulamalarından da haberdar olmak için banka ile görüşebilir ve bankanın sizi arayarak kampanyalarını duyurmasına izin verebilirsiniz. Ziraat bankası internet bankacılığından da faydalanarak bonus ve ödüller kazanıp hesabınıza aktarım gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim kredisini dilerseniz hiç harcamadan da hesabınızda biriktirebilir ve çeşitli ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz. Banka öğrenci kredisinde öğrenciye eğitim için harcamayı zorunlu kılmaz. Vermiş olduğu kredi ile dilediğinizi yapmakta özgürsünüz.

ziraat bankası öğrenci kredisi

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Geri Ödeme Ne Zaman Başlar?

Her bankanın kendine ait farklı bir uygulama prosedürü vardır. Ziraat bankası öğrencileri destekleyen ve anlayışla karşılayan nadir bankalardan birisidir. Kredi çekim ve ödeme şartlarını kredi talebinizde müşteri temsilcileri ile rahatça görüşebilir ve ekonomik durumunuza göre ödeme planı oluşturabilirsiniz. Ziraat bankası öğrenci kredisi geri ödemesi öğrenci okuldan mezun olup mezuniyetini diploması ile belgelemesi tarihinden itibaren iki yıl içinde başlar. Yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden öğrenciler için ise geri ödeme tarihi ertelenebilir. Bu erteleme de yine minimum iki yılı kapsar. Burada dikkat edeceğiniz en önemli şey ise bankanın erteleme ve gecikme faizi alıp almadığıdır. Eğer alıyorsa bu faiz göz önünde bulundurularak ödeme planı oluşturulmalıdır. Birim ve faiz hesaplayıcı teknik bilgisi yüksek banka personelinin yardımı ile bu ödeme hesaplama işleminin faizini ve ödeme şeklini görüşerek yapılandırma oluşturabilirsiniz. Bankaya geri ödemelerde mezun olan kişi çalışmaya başlamasından itibaren aldığı maaşından her ay belli bir miktar kesilerek ödeme işlemi gerçekleştirilir. Mezuniyeti belgelenmemiş ve banka sisteminde hala öğrenci olarak gözüken kişiler yakalandığında ciddi olarak suç işlediği için hapis ve para cezasına çarptırılabilir. Banka o kişi hakkında haciz takibi ve avukat sürecine başlayarak kişiyi zor durumda bırakabilir. Bankanın bu durumunu da göz önünde bulundurarak harcamalarınızı ve hesaplamalarınızı kontrol altına almanız gerekebilir. Her ay hesabınıza yatan öğrenci kredisini kendinizi garantiye almak adına bir deftere not ederek banka sistemi ile karşılaştırabilir ve faiz ödeyip ödemediğinizi sorgulayarak araştırabilirsiniz. Kredi ve hesap kartı aynı kart içinde düzenlendiği için de banka ve kredi kartı harcamalarını birbirine karıştırmamanız gerektiğiniz hatırlatarak iyi günler dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git