Tüketici Kredisi İle Telefon Alabilmek İçin Banka Seçenekleri

Tüketici Kredisi İle Telefon Alabilmek İçin Banka Seçenekleri
4 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 214 kez okundu.

Telefon Kredisi

Artık biliyorsunuz ki cep telefonları hayatımızın bir parçası oldular özellikle akıllı telefonlar. Ama bildiğiniz gibi akıllı telefonlar lüks olanlar hiçte ucu değiller normal bir geliri olan ailelerin çok zorluklarla sahip olabilirler. Telefon piyasasın da taksit ile alma durumu artık söz konusu değil tabi ticari bir kredi kartınız yok ise peki ticari kredi kartı olmayanlar ne yapacaklar. İşte tam da bu durumda işe bankalar giriyorlar. Telefon kredisi veriyorlar.

Tabi şunu da bilmekte çok önemli ki bu telefon kredisi bütün mağazalarda geçerli bir durum değildir. Sadece büyük mağazalar için geçerli bir durumdur. Bazı bankalar da tek çekim yaparak ellerin de kredi kartı slibi ( kredi kartı ile alış veriş yaptığınıza dair bir belge) ile kredi kartını ait olduğu bankaya giderek tüketici kredisine çevire biliyorsunuz.

Peki, Uygulama Nasıl İşliyor?

Bazı bankalar ile anlaşması olan mağazalar, cep telefon, bilgisayar, laptop gibi tüm ürünlerde kredi ile satışlara sunuluyor. Alıcı mağazalar ile anlaşması olan bankalar ( genel de mağaza içinde olur bankalar) mesaj atarak kredi başvurusu yapıyor. Kredi başvurusu onaylanınca 36 aya kadar ödemeniz isteniyor tabi faizi ile birlikte.

Hangi Mağazalar Tüketici Kredisi Veriyor?

. Vatan Bilgisayar mağazası

.Ev- kur mağazası

. Teknosa mağazası

. Bimeks mağazası

. Mediamark mağazası

. Gold bilgisayar mağazası

telefon kredisi

Hangi Banklar Tüketici Kredisi Veriyor?

Değimiz gibi bütün banklar için geçerli bir neden değildir tüketici kredisi bazı bankalar veriyor sadece şimdi ise hangi bankalar tüketici kredisi veriyor ve nasıl veriyorlar onlara bakalım.

  1. Ing Bank(Teknosa)

750 TL ile 15. 000 TL ye kadar tüketici kredisi veriyor. Hayat sigortası ve herhangi bir dosya masrafı istemiyor. 3. 000 TL ye kadar kullanılan tüketici kredisi en düşük 750 TL ye tüketici kredisi veriyorlar. 36 aya kadar ödeme fırsatı sunuyor. Başvurmak için telefonunuzdan TEKNOSA yazıp bir de TC kimlik numaranızı yazıp 22292 a mesaj olarak göndermeniz yeterli. Tüketici krediniz olay mesajı gelince mağazanın içerisinde ki ING banka giderek kimliğinizi doğruluyorsunuz. Daha sonra dijital ortamdan size bir mesaj gelecek oradan kredi bilginizi öğrenebilirsiniz. Sonra ise mağaza içerinde olan kredi aldığınız yerden ve ürünü aldığınıza dair bir imza atarak bütün işlem bitmiş oluyor.

Kredi ödemelerini ATM ve bankalardan yapabilirisiniz ayrıca internet üzerinden de ödeme yapabilme imkanınız var. Kredi miktarınız ne kadar ise o kadar alış veriş yapmanız şarttır. Mesela 750 TL lik bir kredi çektiniz ise 750 TL lik alış veriş yapacaksınız. Eğer kredinizin altın da bir alış veriş yaptınız ise geri kalan paranızı geri iade etme olasılığınız yoktur. Eğer internet üzerinden bir alış veriş yapacaksanız maaşınızın ne kadar olduğuna dair bir belge ve kimlik belgeniz ile ING banka şubesine gitmeniz gerekir. Ayrıntılar için ING bankasının internet sitesinden ayrıca şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

  1. Deniz Bank Mediamark We Kredi İle Telefon Almak

Mediamark mağazasından tüketici kredisi almak için öncelikle Medeiamark mağazasının içerisin de yer alan Deniz bankasının yerine gitmeniz gerekmektedir. Tüketici kredisi için de telefon kredisi olan seçeneği seçiyorsunuz. Karşınıza çıkın internet üzerinden önünüze gelen sayfaya telefon bilginizi, TC kimlik kartınızı ve maaş bilgilerinizi giriyorsunuz.

Daha sonra ise onay mesajını bekliyorsunuz onay mesajınız geldi ise ne kadar krediye ihtiyacınız varsa mağazanın içerisinde yer alam ATM den parayı çekiyorsunuz. 36 aya kadar taksit yapa biliyorsunuz. Çektiğiniz kredi sadece Mediamark mağazası için geçerlidir. Aldığınız ürünün fiyatı kadar kredi çekebiliyorsunuz ne altı nede üste de çekemiyorsunuz. Kredini ödemeleri için de ATM ve Deniz bankın şubelerinde veya internet üzerinden yapabiliyorsunuz.

  1. Gold Bilgisayar, Vatan Bilgisayar, Bimeks Mağazasından Ode Bank İle Tüketici Kredisi Almak

Vatan bilgisayar, Gold bilgisayar, Bimeks mağazaları için ihtiyaç kredisi veren banka ode bankadır. Diğer adı ise nakit hazır kredisidir. 3 ile 48 aya kadar ödeme şansı verilir. Faiz oranları krediyi verirken bellidir. Yani daha sonra çok büyük bir sürpriz ile karşı karşıya gelmezsiniz. Dosya ve sigorta masrafı için para alınır. Bunlar kredi miktarın dahil edilir.

Ayrıca aldığınız krediye göre miktarına göre gelir belgesi de isteniyor. Fakat eğer zaman Ode banka da bir hesabınız var ise çektiğiniz ihtiyaç kredisi direk olarak hesabınıza gelmektedir. Ama Ode bank da bir ilişkini yok ise bankada bir hesabınız yok ise Ode bankın şubesine ya da PTT ye gitmeniz şarttır.

İhtiyaç kredisini internet üzerinden kimlik bilgisini, ne kadar ihtiyacınız olduğunu ve maaş bilginizi yazarak da başvuru yapabilirsiniz. Daha önce de dediğimiz gibi sadece alacağınız cihazın fiyatı kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz daha fazlasını çekmezsiniz çünkü banka geri para iadesi kabul etmiyor ve ayrıca altını da çekemezsiniz. Borcunuzu öderken de ATM ve ya Ode bankların şubesinden de yapabilirsiniz.

Peki, Ya Bankaya Başvurmadan Nasıl Taksit İle Cep Telefonu Alabilirim

  1. Eğer esnaf bir tanıdığınız var ise esnaf kartını göstererek de bankaya gerek duymadan da taksit ile cep telefonu alabilirsiniz.
  2. Türk telekom, Turkcell, Vodefone, Avea gibi telefon hattı operatörlerin yaptığı kampanyalardan yaralanabilirsiniz.
  3. Vatan bilgisayar gibi önemli mağazaların senet ile alabilirsiniz.

Şunları da söylemek gerekir ki sonuçta kredi alıyorsunuz yani her an sürpriz bir faiz ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Kredileri almadan önce faiz oranlarını söylediğimiz bankaların internet üzerinden bakınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git