QNB Finansbank Anında Hazır Kredi Başvurusu

QNB Finansbank Anında Hazır Kredi Başvurusu
8 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 176 kez okundu.

QNB Finansbank, ticari müşterilerine sunmuş olduğu hazır kredi hizmetini, artık bireysel kullanıcılarına da sunmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu bu hizmetin detaylarına baktığımız zaman, kişilerin sadece bir kere başvuru yapması ile birlikte diledikleri zaman anında kredi haklarını kullanmalarının mümkün olduğunu, kredilerini teslim almak için belge hazırlamalarına ya da şubeye gitmelerine gerek kalmadığını belirtebiliriz. Oldukça önemli bir hizmet olan ve hazır kredi ismi verilen bu kredi türünden, tüm QNB Finansbank müşterileri faydalanabilecektir.

Hazır kredi hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin, öncelikli olarak QNB Finansbank’ın müşterisi olması gerekmektedir. Çünkü, söz konusu kredi paketi, diğer kredi ürünlerinden ayrı olarak ek hesap aracılığı ile kişilere sunulmaktadır. Bundan dolayı, bankada açılmış bir personel hesabı ya da mevcut hesaba tanımlanmış bir kredili mevduat hesabı (ek hesap) bulunması gerekmektedir. Eğer kişilerin ek hesabı varsa, anında başvuruda bulunabilecek ve isterlerse hemen isterlerse de ilerleyen dönemlerde tanımlanmış hazır kredilerini kullanabilecekler.

Finansbank Anında Kredi Başvurusu

QNB Finansbank tarafından sunulan bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin yukarıda belirttiğimiz gibi ek hesaplarının olması gerekmektedir. Eğer bankada açtırmış olduğunuz maaş hesabı, personel hesabı ya da vadesiz bir mevduat hesabınız varsa, banka şubesine gitmenize gerek kalmadan anında ek hesap açılışı yapabilirsiniz. Banka müşterileri ek hesap açtırmak istediklerinde doğrudan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarından hesaplarına giriş yapabilirler. Açılacak olan menülerden de Ek Hesap menüsüne tıklayarak, buradan açılış için başvuruda bulunabilirler.

Ek hesap açılışı için kişilerden kredi notu ve banka sicili konularında kriter şartı aranmaktadır. Bundan dolayı, başvuru sırasında TC kimlik numaranız üzerinden yapılacak anında sorgulama işleminde, kredi notunuz ve banka sicilinizde bir problem olmaması gerekmektedir. Eğer bir problem yoksa, banka anında ek hesap başvurunuzu onaylayacak ve aktif hale getirecektir. Hesabınız banka tarafından aktif hale getirilirken, bir de kullanım limiti belirlenecektir. Bankanın belirlediği bu tutarı ise çok farklı alanlarda kullanabileceksiniz. Açılacak olan ek hesap doğrudan vadesiz mevduat hesabınıza bağlanacağından dolayı, hesabınızda para olmadığı anlarda isterseniz POS cihazlarından çekim yapabilecek isterseniz de nakit kullanımlarınız için ATM’leri kullanabileceksiniz. Daha yüksek tutardaki ihtiyaçlarınız için de hazır kredi imkanını kullanabileceksiniz.

anında kredi

anında kredi

Anında kredi ihtiyaçlarınız için geliştirilen QNB Finansbank Hazır Kredi kampanyasından faydalanmak ve başvuruda bulunmak için, aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • QNB Finansbank şubelerine kimliğiniz ile birlikte başvuru yapıp hem hesap açılışı hem de hazır kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • QNB Finansbank ATM noktaları
 • QNB Finansbank Çağrı Merkezi
 • İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yaptıktan sonra Krediler ve sonrasında da Hazır Kredi menüsünü takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Mobil uygulamadan yapacağınız başvuru işlemlerinde ise; Krediler ve Ek Hesap menüsüne girmeli ardından da Hazır Kredi menüsünden başvurunuzu bankaya iletmelisiniz.

QNB Finansbank Hazır Kredi Özellikleri

Ek hesap hizmeti ile birlikte nakit ihtiyaçlarına çözüm bulmayı sağlayan aynı zamanda da kişilerin kredi ihtiyaçlarına cevap veren QNB Finansbank, kullanıcılarından herhangi bir belge de talep etmemektedir. Ne kredi teslimatında ne de borç ödeme işlemlerinde hiçbir şekilde banka şubesine gidilmeye gerek yoktur. Kişiler ödemek istedikleri tutarı vadesiz mevduat hesaplarına aktardıkları zaman, doğrudan kredilerinin ödemesini yapabilmektedirler.

Hem anında kredi hizmetlerinden faydalanmak hem de ek hesabın sunduğu diğer avantajları etkili bir biçimde kullanmak isteyen kişilerin bilmesi gereken özellikler de aşağıdaki gibidir.

 • Kişilere sunulacak olan hazır kredi limiti, ek hesap limitine bağlıdır.
 • Ek hesap limiti kadar alınabilecek kredi, 2 aydan 48 aya kadar kişiler tarafından taksitlendirilebilmektedir.
 • Ek hesap hizmeti alan ve kullanılabilir limiti olan bireyler, şube zorunluluğu olmadan başvuruda bulunabilecek ve kredilerini de teslim alabilecekler.
 • Kişilerden kefil ya da ipotek şartı aranmayacaktır.
 • Onaylanan kredinin teslim alınması için kişilerin Card Finans Nakit kartlarını kullanmaları yeterli olacaktır.
 • Ödeme yapmak isteyen kişiler, ödeme yapmak istedikleri taksit tutarını Vadesiz mevduat hesaplarında tuttuklarında, son ödeme tarihinde otomatik olarak tahsilat yapılacaktır.
 • Ek hesap hizmeti almayan kişiler aynı gün içerisinde ek hesap başvurusu, sonrasında da hazır kredi kampanyası için başvuru yapabilecektir.

Hazırlanan kredi hizmeti hakkında bilinmesi gerekenler yukarıdaki gibidir. Kullanılacak olan hazır kredi kampanyasında %1,84 kredi faiz oranı ve %2,34’lük gecikme faizi geçerli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git