Ortaokul Mezunu Memur Alımı 2018

Ortaokul Mezunu Memur Alımı 2018
25 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 504 kez okundu.

Ortaokul Mezunu Memur Alımı 2018

Ortaokuldan mezun olan kişilerde memur olma kapısı açıldı. 15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişimi sonrasında birçok işverenin açığı oluştu 56 bin 616 kişinin açığa alındığı ve 3 bin 499 kişinin de görevine son verildiği söylenildi buda birçok devlet memuru ve işçi alınacağı duyuruldu.

Ortaokul mezunu memur alımı 2017 devlet KPSS sınavı olmadan memur olabilecek deyince birçok ortaokul mezunu çok sevindi ancak KPSS sadece 2 maddeyi uygulayan kişilere şart olmayacak bunlardan birisi devletin himayesindeki çocuk esirgeme evlerinde yetişmiş ve büyümüş ise sınavsız girebilecek birde sınavsız alan devlet kuruluşlarına müracaat edilerek iş sahibi olunabilir. Tabi ki bu ortaokul mezunu memur alımı 2017 projesinde mevcut olan beli başlı sertifikaların yanında mülakat sınavından da geçmeleri gerekir.

Memur Alımı Sınavsız Bir Şekilde Nasıl Yapılır?

Sınava girilmeden memur olma ihtimali var tabi ki ancak KPSS sınavına girenlerin memur olma şansı daha yüksektir. Ancak bazı devlet kurul ve kuruluşları hiç bir sınav gereksinimi bulunmadan bir yerlere müracaat ederek bazı işlemeler sonucunda devlet memuru olurlar. Tabi ki yine buralara sınavsız girilecektir fakat belli başlı mülakat ve önemli ve gerekli olan sertifikalara sahip olunması gerekir. Kurullar ise kendi bünyelerinde açıklar bulunduğu zaman ortaokul mezunu memur alımı 2017 bulunan insanlar başvuru yapıp katılabilirler.

Sınav Şartı Olunmadan Devlet Memuru Olmak Mümkün mü?

Türkiye Cumhuriyeti anayasasında bulunan 57 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan yazıya göre istisnai kadrolara KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılabilecek bu yazı ile sınavsız devlet memuru oluna bileceğinden çok açık ve net bir şekilde bahsediliyor bu kurumlar ve kuruluşlar başlıca devletin içinde bulunan Mit’te, diyanette, milli savunma bakanlığında, TOKİ gibi kurul ve kuruluşlarda ve bakan yardımcılığı gibi üst düzey devlet memuru olunabilir bu tabi ki en çok sınavsız alınacağından dolayı ortaokul mezunu memur alımı 2017 grubunu etkiler ve bir şans sunar. Sadece devlet kurumlarının yanı sıra özel kuruluşlarda da sınavsız memur alınır bunlara sadece mülakat sistemi ile ölçme eleme ve değerlendirme yöntemi uygulanır.

ortaokul mezunu memur alımı

Devlet Memuru Olma Şartları Nelerdir?

Devlet memuru olmanın bazı şartları mevcuttur. Genel ve özel şartlar olmak üzeredir. Genel şartlar, ilk olarak devlet memuru olacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şarttır ve belirli bir yaş şartı vardır bu 18’den sonra memura olunabilir memur alımında üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Devlet memuru olmak için belli bir öğrenim durumdu olması gerekir buda 617. sayılı devlet memuru 47. maddesine göre devlet memuru olmak için en az ortaokul mezunu olmalıdır bu durumda ortaokul mezunu memur alımı 2017 için güzel bir fırsat olmaktadır. Eğer çok fazla ortaokul mezunun atanmaz ise ilkokul mezunları da atanabilir. Kamu hakkından yoksun durumuna bırakılan kişiler devlet memurluğu yapamaz. Askerlik bakımından memurluk yapma durumu askerliği yapmış olan kişiler veya daha askerlik yaşı gelmeyen kişiler memur olabilirler. Eğer herhangi bir engeli kadrosu yok ise herhangi bir akıl sorunu veya iş hayatına engel olabilecek bir sorunu olmaması gerekir.

Devlet Memuru Olmak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Devlet memuru olmak için belli bir eğitim düzeyi olmalıdır ve 18 yaşını doldurması şarttır çoğu iş yerlerinde KPSS’ ye girmekte önemli yer teşkil eder ama birçok yerde sınavsız memur alabilir. Bu sınavla ilgili duyuruyu ve bölgeyi devlet personel başkanlığı bildirir sonuçları da devlet gazetesi ile duyurur ve önemli 3 gazetede duyurmakla görevlidir. Ama daha birçok kurul ve kuruluş sınavsız sadece mülakat yolu ile işe alınır.

Hava küvetlerinde çalışmak isteyenler için tam 5 bin kişilik devlet memuru alımı gerçekleştirecektir. Aynı zamanda eğitim durumu ilkokul olsa dahil çocuk esirgeme kurumlarında büyümüş ve orada yetişenlerde büyük avantaj ve yardım sağlanacak belli şartları mevcut tabi bunlar içinde 18 yaşını doldurması şart ve devlet güvencesinde olmayan kişiler sınavsız geçiş ile devlet memuru olma hakkına sahip olurlar. Aynı zamanda kamu kurumlarına lise mezunu olma şartı ile 3 bin 721 memur alınacak. Bu madde ortaokul mezunu memur alımı 2017 isteyen kişileri de ilgilendirir.

Memur Maaşı Ne Kadardır?

Tüm devlet memurlarını ilgilendiren ve en çok merak edilen özelikle ortaokul mezunu memur alımı 2017 tarafından merak konusu olan memur maaşları. Yeni açıklanan memur maaşı zam ile birlikte en düşük devlet memur maaşı 2 bin 767 lira olarak belirlendi bazı devlet memur maaşları şu şekilde, müsteşar 9 bin 800 lira kazanç sağlarken memur 2 bin 700 lira kazanç sağlıyor. Doktorlar 4 bin 300 gelir sağlarken uzman doktor 5 bin 200, hemşireler 3 bin 100 lira gelir elde etmektedir. Bu hesaplarda aile ve çocuk yardım ödeneği dahil edildi. Aile yardımı ödeneği hesabında eşi çalışmayan ve 2 çocuk (0-6 yaş grubu ve diğer) esas alınarak hazırlanmıştır.

Tabi ki devlet memuru olarak emekli olunması halinde ekstra ücretler kazanabilirsiniz. Kurumları kamuya memur, personel ve işçi alımları gerçekleştirmekte olup adayların İŞKUR üzerinden müracaat merkezleri ya da resmi internet sitesinden başvuru yapması gerekmektedir. Bunu için web tarayıcı üzerinden İŞKUR yazıp başvuru sayfasını açıp kaydolmak ve bazı bilgileri girmek gerekir bu şekilde de devlet memuru olunur.

Bakanlığının sosyal hizmetlerinden en az 2 sene faydalanmış olunması takdirde. Kişinin üzerlerinde her hangi bir haklarında korunma veya bakım tedbiri olmayan ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hizmetlerinden 2 sene yararlanmamış olmayan adaylar bu kadrolara başvuru yapamamaktadır. Bu şartlara ve maddelere dikkat edilesi gerekli ve zorunludur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git