Halkbank Açık Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

Halkbank Açık Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?
22 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 193 kez okundu.

Müşterilerinin acil ihtiyaçlarına çözüm vermek, nakit sıkıntısı çekildiğinde de diğer tüm ödemelerini zamanında yapabilmeleri sağlamak adına, Halkbank’ın çok özel çalışmaları bulunmaktadır. Bankanın geliştirmiş olduğu hizmetler kapsamında hem bireysel hem de ticari müşterilere sunulan ve Açık Hesap ismi verilen bu hizmet, bankacılık alanında genel olarak bilinen kredili mevduat hesaplarından birisidir. Halkbank Açık Hesap kullanmak isteyen kişiler, yapacakları başvuru sonrasında hem kendilerinin istediği limiti belirtme hakkına sahip olacak hem de ilerleyen dönemlerde anında limit değişikliği hakkına sahip olacaktır. Bundan dolayı, dönemlik olarak artan ihtiyaçların kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

Halkbank Açık Hesap Özellikleri Nelerdir?

Kredili mevduat özelliği bulunan Açık Hesap hizmetinde, her şeyden önce kişilerin nakit bulmakta zorluk çektiği anlar ön plana çıkmaktadır. Bu gibi durum ile karşılaşanlar, bankasının sunduğu hesaptan limitleri kadar nakit çekimi yapabilecek, ister kendi hesaplarına isterlerse de farklı kişilere ait banka hesaplarına para transferi yapabilecek, bankanın verdiği bankamatik kartı ile alışverişlerini yapabilecek ve ödemek zorunda oldukları faturaları anında ödeyebilecektir. Açık Hesap kullanıcıları, internet bankacılığı, mobil uygulama, banka ATMsi ya da Halkbank şubelerine giderek, adlarına kayıtlı olan ya da farklı bir kişiye ait olan elektrik, doğalgaz, sigorta primi, su ve telefon faturalarını da güvence altına alabilmektedir.

Otomatik ödeme talimatı verilen bu faturalar, her ay son ödeme tarihinde banka tarafından ödenecek ve ödenen bedeller, kişilerin Açık Hesap limitlerinden düşülecektir. Oldukça avantajlı olan hizmette, bankanın her 100 TL için 7 kuruşluk bir komisyon aldığını da belirtmemiz gerekmektedir. Günlük olarak ödemeniz gerekecek 7 kuruşluk bedelin içerisinde bankanın alacağı komisyonların yanı sıra, BSMV ve KKDF tutarları da dahildir. Bunların dışında, Halkbank Açık Hesap kullanmak isteyen kişilerin bilmesi gereken özel durumları ve hesabın özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kredili mevduat hesabınıza tanımlanan limiti havale ya da EFT işlemleri ile farklı hesaplara transfer edebilir, ATM’den nakit ve komisyonsuz olarak çekebilir, şubelerden nakit olarak talep edebilir ya da alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
  • Açık Hesap kullanıcıları, diledikleri fatura için otomatik ödeme talimatı verebileceği gibi, her ay düzenli olarak havale ya da EFT talimatı da verebilecektir. Her iki talimatta da kişilerin limitlerinin uygun olması durumunda ödemeler ve transferler ek işleme gerek kalmadan banka tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Açık Hesap üzerinden yapılacak harcamalarınızı ödemek istediğinizde, Halkbank şubelerine gitmenize kesinlikle gerek yoktur. Banka bu hizmet için başvuru yapan müşterilerine, vadesiz bir mevduat hesabı da açmaktadır. Birbiri ile bağlantılı olan bu iki hesapta, vadesiz hesaba para yatırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede, ödeme zamanı geldiğinde vadesiz hesabınızdan tahsilat yapılacaktır. Ödeme gününü beklemenize gerek kalmadan, vadesiz hesabınıza para yatırdığınızda, tutar ne olursa olsun, önce kredili mevduat hesabınızdan yaptığınız harcamalar düşülecektir.
Halkbank Açık Hesap

Halkbank Açık Hesap

  • Vadesiz hesabınıza tanımlanacak Açık Hesap için bankanın günlük olarak uyguladığı faiz bulunmaktadır. Ödeme yapılmadığı yani eksi bakiyenin kapanmadığı her 24 saat için bir defa uygulanacak olan bu faizler %0,7 oranındadır. Yani; 100 TL’lik bir harcamada günlük 7 kuruşluk bir kullanım faizi ödemeniz gerekecektir.
  • Eksi bakiye için belirlenen limitiniz, banka tarafından otomatik olarak güncellenebilmekte ya da sizin talebiniz sonrasında güncellenebilmektedir. Sizin limitiniz üzerinden yapacağınız harcamalar, nakit çekimler, fatura ödemeler ya da para transferleri için de banka ek bir komisyon almayacaktır. Sadece, işlem için bankanın belirlediği masraflar alınacaktır.
  • Vadesiz mevduat hesabınıza Açık Hesap özelliği getirildiğinde, herhangi bir harcama yapmamışsanız, banka herhangi bir şekilde faiz ödemesi ya da ücret tahsilatı yapmayacaktır.

Halkbank Açık Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakit sıkıntısı çekmek istemeyen ve maddi zorluklara her an hazırlıklı olmak isteyen kişiler için çok özel bir hizmet olan Açık Hesap, Halkbank müşterileri ve bu hizmeti almak isteyen diğer tüm bireylere sunulmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler, öncelikli olarak SMS üzerinden başvuru yapabilecektir. Bunun için aralarında birer boşluk bırakacak şekilde ve sırasıyla ACIKHESAP, TC Kimlik Numarası ve Aylık Gelir Miktarı yazılarak, 3452’ye gönderilmesi gerekmektedir.

SMS üzerinden yapılacak başvuruların yanı sıra, Halkbank şubelerine gidebilir, Halkbank internet sitesine girebilir ya da internet ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden anında başvuruda bulunabilirsiniz. Banka, yapılan tüm başvurulara aynı gün içerisinde geri dönüş sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git